ویزا چین

انواع ویزای چین :

ویزای توریستی

ویزای تجاری 

ویزای دانشجویی

ویزای کار 

ویزای ترانزیت 

مدارک لازم برای دریافت ویزای چین

دو قطعه عکس ۶ در ۴ تمام رخ، زمینه سفید،‌ بدون عینک و با کیفیت

اصل پاسپورت با ۷ ماه اعتبار

نامه تمکن مالی لاتین برای هر نفر حداقل ۵ هزار دلار و به ازای هر روز ۱۰۰ دلار در سربرگ بانک با مهر وامضا و شماره تماس بانک (به عنوان مثال برای ویزای ۳۰ روز حداقل ۸ هزار دلار مورد نیاز می باشد.)

بلیط مسافر

فرم اطلاعات مسافر

بیمه مسافرتی

مدارک تکمیلی :

دعوتنامه ( دعواتنامه باید توسط خانواده یا دوست مقیم چین برای متقاضی ویزا ارسال شود.)

در صورت نداشتن دعوتنامه، باید برای تمامی روزهای اقامت خود در چین، واچر هتل یا مدرکی که نشان دهد شما در این کشور مسکن یا محلی برای اقامت دارید، داشته باشید.

بیمه نامه 1 ماهه

زمان لازم برای صدور ویزا :

ویزای توریستی چین به دو صورت عادی و فوری صادر میشود ، پس از ارسال مدارک و پرداخت هزینه ها بین 7 تا 9 روز کاری ویزای عادی و 5 روز کاری صدور ویزای فوری طول می کشد . 

ساعت کاری سفارت چین : 

سفارت چین روزهای فرد در ساعات اداری ۹:۰۰ الی ۱۲:۰۰ و ۱۴:۳۰ الی ۱۶:۰۰ برای دریافت مدارک شما و صدور ویزای چین فعالیت می‌نماید. پس از تحویل مدارک به سفارت، در صورت عادی بودن درخواست شما ویزای شما ۴ روز بعد و در صورت فوری بودن درخواست شما، ویزا ۲ روز بعد آماده می‌گردد.

در صورت دریافت این ویزا در لحظه ورود به چین فرم زردرنگی (Arrival Card) به شما تحویل داده می‌شود که باید آن‌را پر کنید و هدف خود از ورود به کشور چین را مشخص کنید. این فرم در هواپیما به شما تحویل داده می‌شود؛‌ همچنین این فرم در Immigration‌ چین موجود می‌باشد و می‌توانید آن‌جا اقدام به پر کردن این فرم نمائید. نمونه پر شده این کارت را در تصویر زیر می‌توانید مشاهده نمائید.

در لحظه خروج از چین نیز باید فرم ماشبهی (Departure Card) را پر کرده و به بازرسی مرزی چین تحویل دهید. نمونه پر شده این فرم را در زیر مشاهده می‌نمائید.

اطلاعات تماس سفارت چین در تهران : 

آدرس : خیابان موحد دانش ( اقدسیه) ، روبروی آتش نشانی ، پلاک 73

تلفن : 22291240 - 021 و 22291241 - 021

وب سایت سفارت چین در تهران : http://ir.china-embassy.org/eng

ایمیل سفارت چین : chinaemb_ir@mfa.gov.cn

ساعات کاری سفارت : شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 الی12:30 و از ساعت 14:30 الی 16:30 می باشد.